Pompy hamulcowe

( ilość produktów: 21 )

Sprawny układ hamulcowy to podstawa. Jednym z najważniejszych elementów układu hamulcowego jest pompa hamulcowa. Jej działanie opiera się na tym, że w wyniku naciśnięcia pedału hamulca pompa zaciska się, powodując wzrost ciśnienia płynu hamulcowego i jego wtłoczenie do przewodów hamulcowych. Końcowym efektem jest oczywiście sprawne i szybkie hamowanie. Solidna pompa hamulcowa jest zatem podstawą sprawnego samochodu, również rajdowego.

Na rynku najczęściej sprzedawane są pompy tłokowe. Ich konstrukcja jest prosta, a działanie wystarczające dla osiągnięcia zamierzonych efektów.

Pompa hamulcowa ulega zużyciu

W pompie hamulca najczęściej zmniejszają się uszczelnienia. Jest to wynik powtarzalności czynności i dużych sił nacisku działających na poszczególne elementy. Wyciekający płyn zmniejsza skuteczność działania hamulców, uszkadza mechanizmy blisko pompy oraz niszczy elementy lakierowane i doprowadza do pękania membran gumowych.

Czy samodzielnie wymieniać pompę hamulcową?

Jeśli nie jesteś mechanikiem z odpowiednimi narzędziami, lepiej, aby pompa hamulcowa Twojego samochodu była zmieniona w warsztacie, gdzie cały układ zostanie również odpowietrzony i napełniony nowym płynem hamulcowym.

Pompy hamulcowe o różnych średnicach tłoka

Dysponujemy pompami hamulcowymi ze zbiorniczkiem wyrównawczym lub bez zbiorniczka, dzięki temu pompa hamulcowa dopasowana jest do indywidualnych potrzeb kierowcy. Pompy hamulcowe mają różne średnice tłoka oraz różne gwinty. W Inter-Rally mamy szeroki wybór pomp hamulcowych o różnych średnicach i gwintach co pozwala na dobranie odpowiedniej pompy do niemal każdego modelu samochodu. Skorzystaj więc z naszej oferty!

Sprawdź również inne produkty z kategorii: Układ hamulcowy.

pixel