Nagrzewnice Heat

( ilość produktów: 48 )
12

Nagrzewnica elektryczna Heat wykorzystywana jest najczęściej, aby zoptymalizować wagę samochodu celem podniesienia jego wydajności i szybkości. Wybór odpowiedniego modelu ma więc ogromny wpływ na charakterystykę samochodu i jest niezwykle istotny już na etapie budowy pojazdu rajdowego lub wyścigowego. Koniecznie sprawdź, na jakie parametry warto zwrócić uwagę i które z nich zapewnią warunki pracy najlepiej spełniające Twoje oczekiwania!

Do czego służą nagrzewnice?

Nagrzewnica elektryczna to element układu chłodzenia, którego zadaniem jest podniesienie temperatury wewnątrz pojazdu oraz zapobieganie parowaniu szyb w samochodzie. Montowana jest wewnątrz kabiny zaraz za deską rozdzielczą. Zasada działania nagrzewnic samochodowych jest stosunkowo prosta. Polega na podniesieniu temperatury powietrza, które podczas jazdy dostaje się do nagrzewnicy, a następnie ogrzaniu nim wnętrza pojazdu.

Za swobodny przepływ powietrza do kanałów wentylacyjnych odpowiadają z kolei wentylatory stanowiące elementy nagrzewnicy. Jednymi z najpopularniejszych rodzajów nagrzewnic są modele elektryczne. Dzięki nim możliwe jest znacznie szybsze ogrzanie samochodu. Zwłaszcza kiedy dopiero uruchomiliśmy silnik i działa na niskich obrotach.

Zalety nagrzewnicy elektrycznej

Nagrzewnice elektryczne są niezastąpione wszędzie tam, gdzie konieczne jest szybkie ogrzanie niewielkiej przestrzeni. Niemal od momentu rozpoczęcia pracy uwalniają gorące powietrze, które dzięki wbudowanym wentylatorom jest szybko emitowane na powierzchnię, którą pragniemy ogrzać. Do najważniejszych zalet, jakie zapewnia elektryczna nagrzewnica samochodowa, zaliczają się:

  • brak układu / płyny chłodniczego w kabinie, dzięki czemu zapewnia bezpieczeństwo,
  • łatwość obsługi,
  • możliwość ciągłej pracy bez obawy o awarię, czy też wybuch.

Rodzaje nagrzewnic samochodowych

Nagrzewnica samochodowa jest urządzeniem, które można podzielić na kilka rodzajów. Niektóre modele posiadają wbudowaną grzałkę, którą zasila instalacja elektryczna, a której zadaniem jest ogrzewanie emitowanego do wnętrza pojazdu powietrza w momencie, gdy temperatura cieczy chłodzącej jest za niska. Taka sytuacja może mieć miejsce m.in. zaraz po uruchomieniu silnika.

Najwyższej jakości nagrzewnice elektryczne 12V

Nagrzewnica elektryczna 12V jest urządzeniem o wysokiej jakości i sporej jak na swoją klasę wydajności. Gwarantuje nie tylko optymalny obieg ciepłego, ogrzewającego wnętrze pojazdu powietrza, ale również daje pełną kontrolę nad nim za pomocą wbudowanych zaworów regulujących rotację. Nagrzewnica elektryczna 12V ma również kompaktową wielkość, dzięki której zredukuje wagę pojazdu. Jest to niezwykle istotne, zwłaszcza gdy budujemy pojazd rajdowy czy wyścigowy. Jest także urządzeniem o sporej intensywności pracy, gwarantując niemal dwa razy więcej mocy grzewczej niż klasyczna chłodnica o tym wymiarze. Nagrzewnica samochodowa elektryczna 12V posiada również wbudowany czterobiegowy wentylator, zapewniający najlepszą emisję powietrza. Postaw na sprawdzone rozwiązania!

Najwyższej jakości nagrzewnice elektryczne

Nagrzewnice rajdowe są stosowane głównie aby zredukować wagę auta. Zatem w motorsporcie nagrzewnica rajdowa ma szczególnie istotne znaczenie przy budowie auta rajdowego czy wyścigowego. Dysponujemy nagrzewnicami rajdowymi w dwóch wersjach, aby dopasować nagrzewnicę do indywidualnych potrzeb klienta. W naszej ofercie znajdą państwo wysoce skuteczne aluminiowe nagrzewnice, zasilane płynem chłodniczym jak i nagrzewnice elektryczne.

 

Zmniejsz wagę swojego auta nawet o 10kg!

Poza samymi nagrzewnicami rajdowymi posiadamy w ofercie wszystkie niezbędne elementy do montażu, przewody, nawiewy, zawory, pokrętła itp. Należy jednak pamiętać, że montaż nagrzewnicy rajdowej jak i całego zestawu lekkiego układu nagrzewania kabiny zawsze wiąże się z dużą ilością przeróbek koniecznych do wykonania, gdyż są to elementy uniwersalne, które nie są przypisane do żadnego konkretnego modelu auta. Montaż takiego zestawu lekkiej nagrzewnicy rajdowej pozwala zaoszczędzić w niektórych przypadkach ponad 10kg wagi!

 

Zadaj nam pytanie

W Inter-Rally znajdą państwo nagrzewnice rajdowe i szeroką gamę akcesoriów do montażu światowego producenta akcesoriów do motorsportu HEAT. Jeżeli masz do nas jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami. Sprawdź także wentylatory w kategorii: Układ chłodzenia.

 

pixel