Do jakiego auta szukasz?

Tarcze i klocki DBA

Gdy myślimy o Australii w kontekście motoryzacji, natychmiast na myśl przychodzi nam renomowana marka DBA - producent tarcz i klocków hamulcowych. Tarcze DBA zdobyły popularność na całym świecie za sprawą innowacyjnego systemu, Kangaroo PAW, opatentowanego przez firmę. Dostępność tego rozwiązania znacząco zwiększa zdolność odprowadzania ciepła (aż do 20%!), co skutecznie zwiększa zdolność hamowania.

Technologia, która stoi za tarczami i klockami hamulcowymi DBA to efekt 40 lat ciągłego udoskonalania procesów produkcji - wszystko z myślą o bezpieczeństwie i komforcie jazdy. Na szczególne uznanie zasługuje niesłabnący pęd do innowacji, który cechuje australijskiego producenta.

 

Autorski standard tarcz DBA zwiększający użyteczność

Australijska firma stworzyła własny system bazujący na kolorach, który dostarcza kierowcy informacji na temat intensywności jego stylu jazdy. Paski - zielony, pomarańczowy, czerwony - zmieniają kolor gdy wirnik tarczy osiągnie określoną temperaturę szczytową. Wiedza ta pozwala dostosować styl jazdy kierowcy do właściwości danej tarczy. System ten jest dostępny zarówno w tarczach DBA 4000, jak i DBA 5000.

Tarcze DBA nie stanowią jednorodnej grupy produktów - przeciwnie, 3 rodzaje tarcz: DBA 4000, DBA 5000 i DBA Street Series to propozycja dla zróżnicowanej grupy świadomych entuzjastów motoryzacji.

 

Tarcze hamulcowe DBA - oferta z myślą o zróżnicowanych potrzebach

Jeżeli zaliczasz się do kierowców, którzy dużo wymagają od układu hamulcowego w swoim samochodzie, tarcze hamulcowe DBA 4000 są dokładnie tym, czego potrzebujesz.Ich specjalnie zaprojektowana powierzchnia z symetrycznymi otworami odpowiada za łatwe odprowadzanie pyłu ciernego - to z kolei sprawia, że możesz cieszyć się bardziej czułą i cichszą pracą pedała.

Dostępna tutaj specjalna warstwa farby doskonale zapobiega korozji - dzięki temu tarcze DBA 4000 cechuje imponująco długa żywotność. Ten typ tarcz hamulcowych DBA to także stabilna wymiana ciepła oraz wydajność termiczna.

 

Tarcze hamulcowe DBA stworzone z myślą o dynamicznej jeździe

Jeśli lubisz dynamiczną jazdę - taką, w której podzespoły ulegają intensywnej eksploatacji, doskonałym wyborem będzie sięgnięcie po tarcze hamulcowe DBA 5000. Są one wręcz stworzone z myślą o szybkiej jeździe, szczególnie adresowane dla zawodowych kierowców wyścigowych.
Do produkcji tego modelu tarcz hamulcowych DBA zostały wykorzystane najwyższej jakości materiały takie jak żeliwo wysokowęglowe i stop aluminium klasy lotniczej T6061-T6. Ta kombinacja surowców stanowi gwarancję ultraniskiej masy i

Podobnie jak we wszystkich modelach tarcz DBA, tak tutaj została zastosowana technologia Kangaroo Paw - tym samym tarcze te odznaczają się o 20% łatwiejszym odprowadzaniem ciepła oraz efektywniejszą siłą hamowania.

 

Tarcze hamulcowe DBA Street Series

Ten typ tarcz jest kapitalną propozycją dla właścicieli mniejszych samochodów osobowych i pojazdów typu SUV. Do cech charakterystycznych tarcz DBA Street Series należą:

Ten model tarcz występuje w 4 wariantach:

  • EnShield: cechą charakterystyczną tej wariacji tarcz DBA jest ich imponujący wygląd, którym kierowcy mogą cieszyć się przez cały okres eksploatacji. Tutaj wirnik tarczy pokryty jest alucynkiem - to właśnie ta powłoka sprawia, że tarcza jest wolna od efektów korozji.
  • T2: innowacyjną cechą tego wariantu tarcz DBA jest obecność opatentowanej szczeliny T2. Szczelina ta - programowana w technologii CNC - odpowiada za niezwykle cichą pracę tarcz i większą czułość pedała hamulca.
  • X Gold: tutaj został zastosowany system krzyżowego nawiercania, którego zadaniem jest zwiększenie powierzchni ujścia dla pyłów ciernych, co z kolei przekłada się na większą efektywność hamowania.
  • OEX: cechą charakterystyczną tych tarcz jest możliwość ich zamiennego montażu z prawej i z lewej strony. Idealnie nadają się do pojazdów europejskich.

Tarcze australijskiego producenta idealnie działają w zestawie z klockami DBA. Zachęcamy do zainwestowania w kompletny zestaw.

pixel